Sedat Peker görüntülere yine mi başlıyor?

Son günlerde sosyal medyada tekrar aktif olmaya başlayan Sedat Peker yenide video serisine başlayacak mı? Gazeteci İsmail Saymaz yakın çevresi ile görüşüp Halk TV ekranlarında anlattı.

Geçtiğimiz yıl yayınlamaya başladığı videolar ve ortaya attığı iddialarla çok konuşulan, bu nedenle Birleşik Arap Emirlikleri‘nin (BAE) ‘sosyal medya kısıtlaması’ getirdiği suç örgütü lideri Sedat Peker‘in, uzun süredir ara verdiği paylaşımlarına tekrar başladı.

Uzun bir süredir sosyal medyada aktif olmayan Sedat Peker’in son retweetleri dikkat çekti.

Kendisine destek veren sosyal medya hesaplarının paylaşımlarını uzun aradan sonra ilk kez 24 Nisan’da retweetlemeye başlayan Peker’e yazılanlar “mesaj vermeye çalışıyor” yorumlarına neden oldu.

Deli Çavuş hesabından yapılan bir paylaşımda ise Peker’in Türkiye’ye getirileceği iddialarına yönelik, “Troller hükümetin Suudi Arabistan ziyareti ile ilgili Sedat Peker’in paketlenip Türkiye’ye getirilmesi görüşmelerin bir ayağını oluşturuyor demişler. Sedat Peker’i Türkiye’ye getirmek mümkün de, sonrasında olacak gelişmelerin altından kalkabilmek bazıları için mümkün olacak mı?” ifadeleri kullandı.

Peker’in ayrıca bir kullanıcıya ait “Bence seçimden sonra zaten Sedat PEKER kendisi gelir herhalde…. Verdiği Sözler Var Çünkü” paylaşımını retweetlemesi de dikkat çekti. Peker’in retweet ettiği paylaşımlardan biri de “Bu kez gümbür gümbür geliyor bence” yorumu oldu. Peker’in üst üste paylaşımları ve ‘basın danışmanı’ olduğu iddia edilen Emre Olur “Tik tak, tik tak…” ifadelerini kullanarak yeni paylaşımların geleceğini ima etti.

Türkiye’de yeniden gündem olan Sedat Peker, Halk TV ekranlarında yayınlanan Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası programında da masaya yatırıldı. Gazeteci İsmail Saymaz programda, Peker’in yakın çevresinden edindiği son durumu aktardı.

‘Like’ izni aldı

İnternet kısıtlaması olan Peker’in önce ailesinin sosyal medyada aktif olmaya başladığını daha sonra da kendisinin Twitter’da bazı twitleri ‘like’ ettiğini ifade eden Saymaz bu hareketlenmenin dikkat çektiğini söyledi.

Peker’in, Birleşik Arap Emirlikleri’nin uyguladığı sosyal medya kısıtlamasında ‘like’ izni aldığını belirten Saymaz şunları söyledi, “Like izni aldığını öğrendim. Yani beğeni izni. Şimdi dün itibariyle retweet yapmaya başladı. Kendisine gelen mesajları aktif bir şekilde paylaşmaya başladı. Ben bugün yakın çevresine sordum. Ne oluyor? Ben bir de şundan şüphelendim. Eleştiriyoruz başka, Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan’a gitmişken, neden Sedat Peker bir anda aktifleşti diye içime bir kurt düştü. Ne oluyor yani ne yapmaya çalışıyor? Acaba orada birileri bir şey mi istediler?

İlk paylaştığı twitler alevilik ile ilgili twitlerdi. Dediler ki Peker bu tip twitler de paylaşarak Alevilik ile ilgili hassasiyetini de ortaya koyuyor. Yaptığı ihlal aslında tek taraflı bir ihlaldi. Ama yakın çevresine söylediğine göre ‘bu konuda tepkimi göstermeseydim, beni sevenler taraftar olanlar yuh artık diyeceklerdi. O yüzden tepkimi gösterdim’ demiş. Bu aslında alevilik ile ilgili meselede tavrını ortaya koyma isteğinden bu türden beğeni ve retweetleri yaptığını gösteriyor”

Peker’in iadesi için Suudiler’den yardım iddiası

Saymaz, yine yakın çevresinden edindiği bilgiye göre önceki gün başlayan ve hükümeti eleştiren ve Peker’in kendisini öven paylaşımlarının neden olduğu ile ilgili ise şunları dile getirdi, “O çevrenin iddiasına göre, Cumhurbaşkanı ile birlikte Suudi Arabistan’a heyetten birileri buraya gelmişken, Peker’in BAE’lerinden Türkiye’ye iadesi için Suudiler’den yardım isteyelim gibi bir talepte bulunmuşlar. Bu olmuş mu bilmiyorum. Peker çevresinin
iddiası böyle.

O da ‘bunlar beni tanımıyorlar. Beni sünnet çocuğu zannediyorlar’ şeklinde bir ifade kullanmış. Dolayısıyla kendisi ile ilgili iade için bir çaba olduğunu duyumuna ulaşınca bu türden paylaşımlara başlamış. Diyor ki ‘herhalde onlar beni kendileri ile karıştırıyorlar. Ben sünnet çocuğu değilim.’ Bu konu ile ilgili arayanlara da ‘ben her şeye hazırım, buyursunlar gelsinler alsınlar’ diyormuş”

Yeni videolar mı geliyor?

Peker’in yeniden videolar çekmeye başlayıp başlamayacağı ile ilgili de bilgi Alan Saymaz, “Şimdi bir spekülasyon oluşmuş galiba, pazar günü video çekecek. Bunu da sordum. Böyle bir hazırlığı yokmuş. Ancak kendisinin çevresine aktardığı seçime doğru, zamanını kendisinin tayin edeceği bir tarihte bir helalleşme videosu çekeceği yönünde. Tekrar Youtube videoları çekecek. Ama bunun zamanını kendisi tayin edecekmiş” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir