Peker’den Soylu paylaşımı: Huduttan deliriyor

Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ arasındaki gerilime Sedat Peker de Twitter’dan dahil oldu. Peker, bir kullanıcının paylaştığı “Sedat peker buna iyi bileniyor, kesin! İki kelime yazamiyor diye sinirden deliriyor evde ortalığı dağıtıyor olabilir” tweeti retweetledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ için, “Sessiz İstila diye bir filmle birlikte, ‘Suriyeliler Türkiye’yi istila edecekler, biz ülkemizde yaşayamayacak hale geleceğiz’ gibi bir anlayış ortaya koymaya çalışıyorlar. Sokaktaki vatandaşı ürkütmeye çalışan bir süreci tetiklemeye çalışıyorlar. Bunların insanlıkla alakası yok. İslam’da bunlar için ‘hayvandan aşağı’ deniyor. Bunlar böyle tipler” ifadelerini kullandı.

Soylu’ya yanıt veren Özdağ ise, “Ben yarın, Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle! Seni yarın İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum!” dedi.

Soylu ile Özdağ arasındaki gerilim devam ederken Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yaşayan suç örgütü lider Sedat Peker, Twitter’da konuyla ilgili atılan tweetleri retweet etti.

Peker önce Özdağ’ın konuşmasını retweetledi. Ardından, bir kullancının yazdığı “Sedat peker buna iyi bileniyor, kesin! İki kelime yazamiyor diye sinirden deliriyor evde ortalığı dağıtıyor olabilir” twiti paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir