Mansur Yavaş’ın danışmanından ‘cumhurbaşkanlığı’ iletisi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın danışmanı Volkan Memduh Gültekin, TV5’te katıldığı bir canlı yayında Yavaş’ın adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.Gültekin, “Bu tartışmaların çalışmalarımızı motivasyonmuzu düşürmesine izin vermiyoruz” dedi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin tartışmalar devam ediyor. Son olarak Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ‘ın cumhurbaşkanı adayları olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı göstermesi tartışmaları hızlandırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın danışmanı ve ABB Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, TV5 yayınında açıklamalarda bulundu.

Gültekin, “Cumhurbaşkanlığı konusu sık sık önümüze geliyor, bu bir gerçek. Bu konuda da bizim tavır almamız, duruş sergilememiz gerekiyor. Biz şu konuda rahatız; Ankara’ya odaklanmış durumdayız. 6 milyon Ankaralı demiş ki ‘bu şehrin belediye başkanısınız

Sayın Özdağ da açıkladı, başkası da açıkladı. Bu bizim dahilimizde olan bir şey değil. Bizi etkileyen bir şey yok. Bilgimiz yok, ilgimiz de yok. Açıklamanın olduğu gün biz de kurumsal olarak görüşümüzü beyan ettik ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

‘Bu konuşmalar motivasyonumuzu düşürür’

Mansur Yavaş’ın bu konuşmalar için en düşündüğü sorusuna ise Gültekin, ” Tabi ki yaptığı işlerle konuşulmaktan kim hoşlanmaz. Bu konuşmalar bugüne kadar ki yaptığı çalışmaların yansımasıdır. Ama bizim bu konuşmalara takılmamamız gerekiyor. Bu konuşmalara vakit ayırmamamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü şuan mevcut bir görevimiz var. 6 milyon Ankaralı demiş ki ‘siz bu şehrin belediye başkanısınız. Bu şehri doğru yönetin’ demiş. Buna inanmış ve oy vermiş. Biz görevimizi geri plana atıp farklı konuları konuşursak işte o zaman, hem zamanınızı alır hem motivasyonumuzu düşürür. Biz de ne motivasyonumuzu düşürmek ne de zamanımızı harcamamak adına doğru çalışmalar yürütüyoruz. Çok rahatız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir