Karpaz Turu

Karpaz, Kıbrıs’ın yer alan güzel bir adadır. Yemyeşil bitki örtüsü ve kır çiçekleriyle birlikteyken sahilde dinlenerek, dağlarda yürüyüş ve hatta berraklığındaki sularda gezinebilecek bir tesiste.

Karpaz’da görülecek pek çok yer vardır. burada biri, İncillerini tasvir eden güzel freskleri görebileceğiniz ve bu yerin tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz 13. içerikten kalma Ayios Neophyto’dur. Ziyaret edin bir başka ilginç yer ise MS 6. olan bir inşa edilen ve halen Kıbrıs’ın en önemli üretimlerinden biri olan A Triada Manastırı’dır. Panayia to Stavroulou Mantırı, Panayia tou Prodromouastırı ve Panayia Manastırı Agia Marina Manastırı gibi tatil günleri başkalar da da.

Plajda dinlenerek biraz zaman geçirmek isteyenler, Karpaz’da Ayios Nikolaos Plajı ve Latchi Plajı gibi kristal berraklığında sular ve gezinti ya da sıcak güneş altında güneşlenmek için kumlar sunan çok sayıda plaj bulunmaktadır! Diğer bazı plajlar arasında Agios Georgios Plajı, Arapköy Plajı, Glyki Plajı

Karpaz, Kuzey Kıbrıs’ta, ana şehir Gazimağusa’nın batısında yer alan küçük bir yarımadadır. Bu bölge uzun zamandır güzel plajları ve doğal çevresiyle bilinmektedir. Karpaz aynı zamanda Yunan ve Roma kalıntıları da dahil olmak üzere dünyadaki en eski medeniyetlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yazıda, bu güzel bölgeyi ziyaret ederken kalabileceğiniz en iyi yerlerin yanı sıra bu cazibe merkezlerinden bazılarını keşfedeceğiz!

Karpaz Hakkında

Karpaz, Kıbrıs’ın kuzeyine ait bir yarımadadır. Adanın en güzel yerlerinden biridir ve birçok çarpıcı plaja sahiptir. Bu yazıda size bunlardan bazılarını anlatacağız!

Karpaz’ı deneyimlemenin en iyi yolu “Kaptan” adı verilen geleneksel bir Kıbrıs Türk balıkçı teknesidir. Kaptan sizi tüm koy ve körfezlerde gezdirecek ve yol boyunca size pek çok balık macerası gösterecektir!

Karpaz’ı görmenin bir başka harika yolu da zirvesinde deniz seviyesinden 1.832 feet (554 metre) yükselen Stavromenos Dağı’na yürüyüş yapmaktır. Yürüyüş yapmak istemiyorsanız oraya arabayla ya da taksiyle de gidebilirsiniz!

Karpaz Körfezi

Karpaz Koyu, temiz suyu ve kumsallarıyla Karpaz’ın en ünlü plajıdır. Birçok restoran, kafe ve barın bulunduğu popüler bir turizm merkezidir.

Altın Kumsal

Altın Kumsal, Kuzey Kıbrıs’ın en uzun yarımadası olan Karpaz Yarımadası’nın güney ucunda yer almaktadır.

Plaj, su sporları da dahil olmak üzere her yaş için çok çeşitli aktiviteler sunar ve Mavi Bayrak ödüllü kristal berraklığındaki sularında yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Güzel kumsallarına ek olarak, Altın Kumsal bazı ilginç manzaralar da sunmaktadır: Salamis antik kentinin kalıntıları (Salamis harabeleri), Hala Sultan Tekke Camii, Panagia Chrysorrogiatissa Kilisesi ve Fokiali Manastırı bunlardan bazılarıdır. Ayrıca, 1851 yılına tarihlenen deniz fenerinin yanı sıra Venedik yönetimi sırasında inşa edilen birçok kilise ve şapeli görebileceğiniz yakındaki Tymvou köyünü de ziyaret etmeye değer. “Kuru Fasulye” adı verilen fırında pişirilen bir tür Türk pizzası olan “pide” gibi geleneksel yemekler sunan restoranlarından birinde yerel mutfağın tadına bakmayı kaçırmamalısınız.

Deve güreşi

Deve güreşi Türkiye’de ortaya çıkmış geleneksel bir spordur. Karpaz’da çok popülerdir ve hafta sonları veya resmi tatillerde görebilirsiniz. Birçok insan bu sporu izlemek için Karpaz’a gelir. Arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle vakit geçirmek için iyi bir yoldur.

Sahilde at binme

Sahilde ata binmek, sahili deneyimlemek için harika bir yoldur. Forma girmek, aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmak veya çocuklarınızla vakit geçirmek için harika bir yoldur.

Karpaz’da gezilecek güzel yerler var.

Karpaz turunda sadece ziyaret etmek için güzel bir yer değil, aynı zamanda en muhteşem manzaraları görebileceğiniz birçok yere sahiptir. Zamanınızı geçirip dinlenebileceğiniz ya da sadece etrafta dolaşabileceğiniz birçok farklı türde yer vardır.

Karpaz’da ziyaret edilecek en popüler yerlerden biri Karavas köyü yakınlarında bulunan Altın Plaj’dır. Altın sarısı kumu ve berrak mavi suyuyla bu plaj, güzelliği ve huzuruyla turistler için çok cazip bir yerdir. Ayrıca, vaktiniz varsa deve güreşlerini denemelisiniz!

Sahilde, parasailing gibi daha da fazla aktivitenin bulunduğu Karpaz Koyu gibi bazı güzel bölgelerden geçen at binme turları da var!

Umarız bu makale size Karpaz’ın sundukları hakkında bir fikir vermiştir ve yakında ziyaret etmek için sabırsızlanıyorsunuzdur! Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen [email protected] adresinden bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Detaylı Bilgi ve iletişim için https://kibristransferim.com/karpaz-turu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir