Erdoğan’dan Akşener’e: Bizim iktidarımızda ne sulu ne de kuru uyuşturucuya yer yok

İYİ Parti lideri Akşener’in “Süleyman Soylu’nun dediklerine göre AKP iktidarı 15 Temmuz 2016’dan önce uyuşturucu ile mücadele etmedi. Şimdi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruyorum; Soylu’nun söyledikleri doğru mu?” sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hanımefendi önce şunu bileceksin, bizim iktidarımızda ne sulu ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen nasıl oluyor da bunu konuşuyorsun?” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İzmit Milli İrade Meydanı’nda TOKİ Konutları, KYK Yurtları, büyükşehir belediyesi yatırımları ve fabrikaları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

İYİ Parti lideri Meral Akşener‘in uyuşturucu ile ilgili sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Şimdi, bir yere geleceğim. Burada bunu söylemek istemezdim. Malum bir ana muhalefet var, bir de onun yanında yavru muhalefetler var. Bunlardan, yavru muhalefetten bir tanesi aynı zamanda Kocaeli milletvekili. Hiç değinmek istemezdim. Fakat geçenlerde bir açıklaması oldu, fazla uzak değil. Yani 20 yıllık iktidarımızda uyuşturucu ile mücadelede biz gerekeni yapmamışız, diyor. Hanımefendi, önce şunu bileceksin. Bir defa bizim iktidarımızda ne sulu, ne kuru uyuşturucuya yer yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ı bu noktada iyi bilirsin. Tayyip Erdoğan’ın suluyla, kuruyla alakası olup olmadığını iyi bilirsin. Ya nasıl oluyor da sen bunu konuşuyorsun? Yok Captagon’lar, yok şunlar, yok bunlar. Bunların hepsiyle biz gerekli mücadeleyi verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Bu konuyla ilgili, İçişleri Bakanı’mızın verdiği mücadele, şahsımın, bakanlarımızın, kabinemizin verdiği mücadele hepimiz için bilinen bir gerçektir. Sen önce kendi kadronun, ana muhalefetin içinde sulu, kuru bu uyuşturucuları alanları düşün. Sen kimlerle beraber yol yürüdüğünün farkında mısın? Önce haddini bileceksin. AK Parti iktidarının bu noktada, sulu, kuru uyuşturucu ile mücadelesini inkar etmeyeceksin. Bunu iyi bileceksin. Bizim kitabımızda uyuşturucuya yer yoktur. Hanımefendi sen önce kendi çatının altındakileri düşün. Onlarla beraber nasıl yol yürüğünü düşün. Bizim bu noktada mücadelemiz kesin ve nettir. Bu mücadeleyi, kimse inkar edemez.”

‘Süleyman Soylu’nun söyledikleri doğru mu?’

Önceki gün Yalova’nın Armutlu ilçesinde yaptığı konuşmada “Soylu’nun dediklerine göre, AK Parti iktidarı 15 Temmuz 2016’dan önce uyuşturucu ile mücadele etmedi” diyen Akşener, “Şimdi Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a soruyorum; Süleyman Soylu’nun dedikleri doğru mudur?” diye sormuştu. Akşener, Captagon sorusuna verdiği cevapta da o dönemin sorumlusunun sarayda olduğuna işaret etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir