Erdoğan sıhhat çalışanlarıyla bir ortaya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sağlık çalışanlarıyla bir araya geldiği iftar programında konuştu.

Erdoğan, “Uzmanlar, mevcut duruma ‘pandemi’ yerine ‘endemi’ tanımı yapıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu’nda kapsamlı bir değerlendirme yapılacak. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile alınacak yeni kararları milletimizle paylaşacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

İftar programında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

’20 yıldır sağlığa yaptığımız yatırımların karşılığını aldık’

20 yıldır sağlığa yaptığımız yatırımların karşılığını aldık. Milletimiz, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını unutmayacak. Salgın döneminde aşıya ilk ulaşan ülkeler arasında yer aldık. Yerli aşımız dünyadaki milyonlarca insana şifa kaynağı oluyor.

Uzmanlar, mevcut duruma ‘pandemi’ yerine ‘endemi’ tanımı yapıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu’nda kapsamlı bir değerlendirme yapacağız. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile alınacak yeni kararları milletimizle paylaşacağız.

Sağlık çalışanlarına şiddetin katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik düzenleme bayram sonrası milletvekillerinin takdiriyle kanunlaşacak.

3600 ek gösterge duyurusu

14 Mart’ta verdiğimiz 5 müjde süreç içinde yerine getirilecek. Mali haklarla ilgili iyileştirmelerin neticesini en kısa sürede paylaşacağız. Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir