Davutoğlu’ndan Kaftancıoğlu yansısı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik yargı kararına tepki gösteren bir diğer siyasi parti lideri Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu oldu. Davutoğlu, “Siyasete göz dağı vererek, seçim sürecini etkilemek isteyenleri uyarıyorum: 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen 3 davadan verilen cezanın onanmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. “Karar ile demokratik siyaseti hedeflemiştir” değerlendirmesini yapan Davutoğlu, “90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız.” ifadelerini kullandı.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 3 davadan verilen cezaları onadı, 2 davayı ise düşürdü.

Twitter’dan kararı yorumlayan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Yargı, Sn. Kaftancıoğlu kararı ile demokratik siyaseti hedeflemiştir. Siyasete göz dağı vererek, seçim sürecini etkilemek isteyenleri uyarıyorum: 90’ların yargıyı araçsallaştıran vesayetçi anlayışı ile iktidarda kalamazsınız. Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir