CHP’lilerden Dönmez’e tutanaklı karşılık

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriğinin kesik olmadığını ileri süren Enerji Bakanı Dönmez’e CHP kurmaylarından tepki geldi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, Kılıçdaroğlu’nun evine ait elektrik kesme tutanağının ve mühürlü sayacın fotoğrafını paylaşarak, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na iftira atan Fatih Dönmez hangi yüzle o koltukta oturmaya devam edeceksin?” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sosyal medya hesabından “Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?” paylaşımını yaptı.

Dönmez’e ilk tepki Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın enerji bakanı budur. Beceriksiz, yalancı, kelime cambazı” ifadelerini kullandı.

CHP kurmaylarından art arda tepki

Kılıçdaroğlu’nun ardından CHP kurmaylarından da Bakan Dönmez’e sosyal medyadan tepki geldi. CHP yöneticilerinin tepkileri şöyle:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: “Rahmetli Erbakan Hoca yaşasaydı şöyle derdi: ‘Sizi gidi yalancılar siziii…”

Özkan: Entrikacı bakan istifa! Hangi yüzle o koltukta oturacaksın?

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan: “Bu nasıl bir delirme hali. Ayıp. Hiç mi utanman yok? Yalan, entrikayla ülkenin canına okudunuz. Yönetemiyorsunuz. Yalancıdan devlet adamı olmaz. Erken seçim istiyoruz. Düşün milletin yakasından. Bir de bakan olacaksın utan . Yalanlarına karşı işte gerçek. Yuhh. Entrikacı bakan istifa! Hangi yüzle o koltukta oturacaksın? İstifa et! Entrikacılık kadar mide bulandırıcı hiç bir şey yoktur. Kurtuluşun istifa etmektir.”

Kesme tutanağı ve mühürlü sayaç fotoğrafını paylaştı

Tuncay Özkan: (Elektrik kesme tutanağının fotoğrafını paylaşarak) “Elektrik faturasını ödeyemeyen 4 milyon abonenin sesi olmak için direnen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na iftira atan Fatih Dönmez hangi yüzle o koltukta oturmaya devam edeceksin? İşte elektrik kesme tutanağı, hemen istifa et. Elektrik faturasını ödeyemeyen 4 milyon abonenin sesi olmak için direnen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na ve ziyaret ettiği ev halkına iftira atan Fatih Dönmez hangi yüzle o koltukta oturacaksın? İşte mühürlü elektrik saati.”

Öztunç: Yalan söylemeyi ağababalarından mı öğrendin?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: “Yalan söylemeyi ağababalarından mı öğrendin? Kelime oyunu yaparak aklınca algı yaratmaya çalışıyorsun. Sefilsin ve yalancısın. Hükümetinin ne kadar aciz olduğunu bir kez daha ispatlamış oldun.”

Akın: Denize düşen yılana sarılır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın: “Çaresizlikle denize düşen yılana sarılır, sen mübarek Ramazan’da yalana sarıldın. Ülkemizin karanlıkta kalan ailelerine ve çocuklarına ses olan Genel Başkanımıza iftira attın Fatih Dönmez… Yalanı dolanı bırak istifa et.”

Ağbaba: Rezilsiniz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: “Elektriğin kesilme görüntüsü ortada. Sayaçta yazılan ortada. Kesme tutanağı ortada. Ama Enerji Bakanı ülkeden bihaber, utanmadan yalan söylüyor. Sebebi basit: İtibarsızlıklarını, karanlığa mahkum ettiği milyonlarca haneyi, Saray’ın ışıltılı şatafatını gizlemek. Rezilsiniz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir