Akşener, Samsun’da gençlere seslendi: İnadına bu ülkede kalacaksınız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için geldiği Samsun’da, vatandaşlarla birlikte Tütün İskelesi’nden Bulvar Meydanı’na yürüdü. Akşener, “”Ey Türk gençliği, bu milletin, memleketin, Cumhuriyet’in hem bekçisisin hem sahibisin. Gücünün farkında olacaksın, yarın değil, bugün gücünün farkında olacaksın” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için geldiği Samsun’da, yurttaşlarla birlikte Tütün İskelesi’nden Bulvar Meydanı’na yürüdü.

Meral Akşener, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için bugün Samsun’a geldi. Tütün İskelesi’nde yurttaşlara hitap eden Akşener, daha sonra, kendisini dinlemeye gelenlerle birlikte Bulvar Meydanı’na yürüdü. Yurttaşlar, yürüyüş sırasında Akşener’e alkışlarla ve ıslaklarla destek verdi. İYİ Parti Gençlik Kolları üyeleri, “Başbakan Akşener” sloganı attı.

Samsun’daki Cumhuriyet Meydanı’ndan gençlere ve kadınlara seslenen Akşener, diyerek konuşmasına başladı.

“Uzun bir zamandır, Atatürk ile derdi olanlar, Cumhuriyet’in değerleri ile derdi olanlar, çok uzun bir zamandır, 19 Mayıs 1919’u sadece spor bayramı olarak kutladılar,” diyen Akşener, şöyle devam etti:

‘O ilk adım, İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşünü başlattı’

Aynı zamanda o ilk adım, İYİ Parti’nin de bugün iktidar yürüyüşünü başlattı. El ele, sırt sırta, kol kola vererek, inşallah az kaldı, en fazla bir yılımız var, bir yılın sonunda göreceğiz ki Atatürk ile cebelleşenler, Cumhuriyet değerlerine savaş ilan edenler, Cumhuriyet’imizi ve Türk milletini var eden her türlü değerin içini boşaltanlar ve bizi birbirimizle kavga eder hale getirenler, değerlerimiz üzerinden birbirimizin karşısına bizi dikmeye çalışanlar, geldikleri gibi gidecekler. Sizin helal oylarınızla, demokrasi ile sandıkta gidecekler.

Gençliğin umudunu elinden alanlar, hayallerini çalanlar, yandaşların tayin edildiği o ‘AK Parti işe alım merkezi’ haline gelen mülakatlar üzerinden bu ülkeye duyduğunuz umudu elinizden aldılar. Ama bu ülkede kalacaksınız. İnadına kalacaksınız. Bir yılımız var, çok az kaldı. Yapılan bütün haksızlıkların ortadan kalktığını; o 92 puan alıp da atanmayıp, 58 puanla atanıp en üst derecede maaşlar alan yandaşların, o ayıları, dayıları olanların sahipleri, o sandıkta gidecek.

Ben çok severim. Rahmetli Cengiz Aytmatov’u tanırdım. ‘Cengiz Aga’ derdim. Gençlerden sonra kadınlara sesleniyorum. Siz de gücünüzün farkında olacaksınız. Benim en çok, Cengiz Bey’in en çok sevdiğim eseri, ‘Gün Uzar Yüzyıl Olur’ romanıydı; o romandaki Nayman Ana. İşte bu gençliğe unutturulmak istenen her şeyi hatırlatan Nayman Ana olacaksınız.

‘Vatandaş korku duvarını yıktı’

Bulvar Meydanı’nda önce bir simitçiye giren Akşener, burada basın mensuplarına ve yurttaşlara simit dağıttı. Akşener, daha sonra meydanda kurulu bir çadırda kendisini takip eden gazetecilerle sohbet etti, yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. Akşener, burada; “Vatandaş korku duvarını yıktı artık. Ben, Ocak 2020’den beri geziyorum, öncesi ile sonrası arasında çok büyük fark var” diye konuştu.

Akşener, çocukların meydandaki halk oyunları gösterisini de izledi. İlk Adım Anıtı’na çiçek bırakan Akşener, partisinin gençlik kolları üyeleri ile fotoğraf çektirdi.

Akşener’in Samsun’daki son durağı ise İlkadım Belediyesi oldu. Akşener, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’tan belediyenin çalışmalarına ilişkin bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir