AKP’lilerin yüzde 78,4’ü minimum fiyata artırım istiyor

MetroPOLL Araştırma’nın son anketinde asgari ücrete ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Ankete göre seçmenin yüzde 84’ü “Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı” dedi. Ankete katılan AKP’lilerin yüzde 78,4’ü, MHP’lilerin yüzde 74,8’i de asgari ücrete yeniden zam yapılmasını istedi.

MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Türkiye’nin Nabzı Nisan 2022 araştırmasından ‘Asgari ücret’ anketinin sonuçlarını paylaştı.

Seçmene, “Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı mı?” sorusunun sorulduğu ankette, yüzde 84’lük büyük bir kesim “Evet” dedi.

AKP ve MHP seçmeninin de büyük bir kısmı asgari ücrete zam yapılması gerektiğini düşünüyor. Ankete katılan AKP’lilerin yüzde 78,4’ü, MHP’lilerin yüzde 74,8’ü “Asgari ücrete yeni bir zam yapılmalı” dedi.

Seçmen hükümetin açıkladığı enflasyon rakamlarına inanmıyor

Türkiye’nin Nabzı Nisan 2022 araştırmasında “Hükümetin açıkladığı yüzde 61 oranındaki enflasyon oranına inanıyor musunuz?” sorusu da soruldu. Ankete katılan seçmenin yüzde 73’lük kısmı, “Hayır inanmıyorum” dedi. Ankete katılan AKP ve MHP’lilerin de büyük kısmının enflasyon rakamlarına inanmadığı sonucu ortaya çıktı.

Yine aynı araştırmada seçmenin yüzde 66’sı “Hükümetin ekonomiyi düzelteceğine inanmıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir